Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Zajęcia dla małych łęczan

Zajęcia dla małych łęczan

Młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Łeczu wzięły udział w niezwykle ciekawych i smakowitych zajęciach organizowanych przez restaurację Zapiecek w Suchaczu. Przeprowadzone tam warsztaty piekarnicze i serowarskie to niezwykła przygoda z pieczeniem bułeczek i ubijaniem masła w rolach głownych. Maluchy wróciły do szkoły bardzo szczęśliwe ze zdobycia umiejętności znacznie trudniejszych niż smarowanie bułeczki masłem...

 

Zobacz więcej zdjęć: Warsztaty dla małych łęczan

Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty piekarnicze i serowarskie cieszą się wciąż dużą popularnością. Dzieci uczestniczące w zajęciach są po prostu zachwycone. Przez dwie godziny uczą się piec bułeczki oraz własnoręcznie ubijać masło i robić ser. Przy okazji to doskonała okazja do poznania tajników hodowli i upraw. O tym wszystkimi można dowiedzieć się włąśnie podaczas warsztatów w Zapiecku. Realizowane są dla dzieci z elbląskich szkół, a także sąsiadującego Kaliningradu. 

Jajka sadzone

Jajka sadzone

Nie jest tajemnicą, że jajka sadzone są nie tylko najsmaczniejsze, ale zawierają najwięcej przyswajalnych składników.  Można je usmażyć samemu. Jest to bartdzo proste: 

 

Jajka sadzone przygotowanie
  1. Na patelni z nieprzywierającym dnem rozpuszczam masło.
  2. Kiedy masło się stopi ostrożnie wbijam jajka, uważając, żeby nie wpadły żadne skorupki.
  3. Zmniejszam ogień i smażę do czasu, aż białka jajek będą ścięte, a żółtka zaczną gęstnieć

W restauracji Zapiecek takie jajka smakują wyjątkowo dobrze. Po pierwsze sporządzane są z prawdziwych wiejskich jajek, a po drugie nic samemu nie trzeba robić. Wystarczy się rozkoszować ich smakiem:):) 

 

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i ... nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) "Zapiecek" zaprasza na placek albo inne jeszcze smakołyki. 

Wesołych Świąt

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy

Małgorzata Madeja


 

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

Koło restauracji

Koło restauracji

Latem 2017 roku bocian zaczął budować gniazdo koło restauracji "Zapiecek".  Ułożył kilkanaście gałęzi i całymi godzinami dzielnie pełnił poźniej tam służbę. Ciekawe czy będzie kontynuował swoje dzieło? Może już z partnerką? Warto przyglądać się temu miejscu, bo inne bociany już przyleciały. Z tarasu przy restauracji budowę będzie widać najlepiej.   

Bigos

Obrazy: bigos.jpg

 

Bigos to jedno najbardziej popularnych polskich dań. Zawsze jest smaczny i zawsze ... inny. Warto spróbować w "Zapiecku".  

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,794,942 unikalne wizyty