Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Warsztaty w Zapiecku

Warsztaty w Zapiecku

Dwie grupy dzieci i młodzieży z pobliskiego Kaliningradu (FR) przyjechało dziś (12-03-2016) do Suchacza na warsztaty piekarskie i serowarskie. Wszystkie miały dużą frajdę podczas zajęć, bo samodzielnie wykonane wypieki i sery to naprawdę duża satysfakcja.  

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku

Uczyli się piec chleb

Uczyli się piec chleb

Rosyjskie dzieci z kaliningradzkiej obłasti uczyły się dziś (27 bm.) piec bułeczki, robić masło i ser. W zajęciach wszystkie czynności dzieci wykonywały same, ku radości wielu rodziców, którzy bacznie obserwowali swoje pociechy. Niektóre mamy same nawet brały udział w gnieceniu ciasta. Radość była wielka. Na koniec zajęć wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy udziału.

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku

Stawy karpiowe w Suchaczu

Stawy karpiowe w Suchaczu

Na zdjęciu obok, stawy karpiowe w Suchaczu. Stan obecny! Doskonale widoczne są dzięki specjalnej technice fotograficznej (SAR). Nie ma więc drzew, krzaków i pozostałej "zieleniny". Pomimo upływu czasu wciąż dostrzec można tarasy, gdzie przed wojną uprawiano winorośl. Cztery stawy miały łączną długość ok. 400 m i powierzchnię ok. 170 arów. Były zatem świetnym miejscem do hodowli ryb. Także po wojnie były utrzymane dość długo. Zlikwidowano je ok. 2000 roku. Obecnie teren jest w posiadaniu lasów państwowych. Stawy zarosły i tylko wprawne oko dostrzeże dziś tę piękną i zapomnianą ziemną budowlę. Co innego "oko" radaru... Po co elblążanie przyjeżdzali do Suchacza?

(...) Dla głodnych restauracyjna kuchnia oferowała kilka prostych, ale smakowitych dań w rodzaju np. zupy agrestowej i świńskiego sznycla w koperkowym sosie, zagęszczaną zupę szparagową, sandacza w maśle i szynkę wieprzową. Do tego sałatka ogórkowa i kompot oraz kilka deserów do wyboru. Pyszną ofertą wydają się także sery z masłem, zupa czekoladowa lub tajemnicze danie cytrynowe. Z kolei na drugi dzień hotelowa kuchnia kusiła węgorzem z solonymi gotowanymi kartoflami i sałatami, albo pieczoną cielęciną z zieloną sałatą, zupą agrestową i owocowym kompotem. (...)  

 

Czytaj więcej: Dawnego Suchacza czar

Grupa z Kaliningradu

Grupa z Kaliningradu

Prawie 40-osobowa grupa dzieci i dorosłych z sąsiedniego Kaliningradu (FR) uczestniczyła dziś (21 bm.) w warsztatach piekarniczo-serowarskich w "Zapiecku". Potem był jeszcze obiad i zwiedzanie okolicy. 

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) "Zapiecek" zaprasza! 

Pieczenie i nie tylko

Pieczenie i nie tylko

Każdy marzy o dobrym chlebie. Takich jest sporo w handlu i nabyć go jest bardzo prosto. Co innego jest smemu upiec chleb, zrobić masło czy ser. Piekarskich umiejętności i wyrobu masł uczą się dzieci i dorośli podczas warsztatów organizowanych przez naszą restaurację. Zainteresowanie tematem jest ogromne. Na zajęcia przyjeżdzają dzieci nawet z Kaliningradu! Najbliższetakie  warsztaty odbęda się z udziałem dzieci i dorosłych. 

Skarb w Zapiecku

Skarb w Zapiecku

Geocaching to świetna zbawa dla każdego. To poszukiwanie tzw. skarbów przy pomocy urzadzeń GPS, ale nie tylko. W Polsce zajmuje się tym ok. 40.000 ludzi. Miejsca ukrycia skarbów są bardzo różne. W okolicach Suchacza jest ich około 20. Najnowszyr skarb ukryto 14 bm. w restauracji Zapiecek. Dla pierwszego znalazcy firma ufundowała słodki poczęstunek. Kto zdobędzie tę nagrodę? Wiecej na temat zabawy przeczytać można tutaj: Geocaching        

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,583,681 unikalne wizyty