Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Oferta

 

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty przyjęć okolicznościowych w naszej restauracji. Każdą propozycję przygotowujemy indywidualnie, dostosowując ją do oczekiwań Gości. Służymy radą przy ustalaniu menu, wyborze odpowiednich win i alkoholi oraz całej oprawy uroczystości.

Na plackach w Zapiecku

Na plackach w Zapiecku

Miło jest nam, gdy nasze dania Państwu smakują. Każda dobra opinia to także motywacja do ciągłego podnoszenia jakości naszych usług. Pani Urszula  z Pasłęka napisała do nas: 

(...) W niedzielę skusiliśmy się na oferowany przez waszą restaurację placek po cygańsku. Przyjechaliśmy całą rodziną. Rzeczywiście placek jest znakomity, a dwie porcje w zupełności zaspokoiły nasze i naszych dzieci apetyty. Po obiedzie mieliśmy okazję do krótkiej wycoieczce po Suchaczu. To urocza i przede wszystkim czysta miejscowość. Szkoda tylko, że plaża wydaje się jakby nie miała gospodarza... (...) 

Zajęcia dla małych łęczan

Zajęcia dla małych łęczan

Młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Łeczu wzięły udział w niezwykle ciekawych i smakowitych zajęciach organizowanych przez restaurację Zapiecek w Suchaczu. Przeprowadzone tam warsztaty piekarnicze i serowarskie to niezwykła przygoda z pieczeniem bułeczek i ubijaniem masła w rolach głownych. Maluchy wróciły do szkoły bardzo szczęśliwe ze zdobycia umiejętności znacznie trudniejszych niż smarowanie bułeczki masłem...

 

Zobacz więcej zdjęć: Warsztaty dla małych łęczan

Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty piekarnicze i serowarskie cieszą się wciąż dużą popularnością. Dzieci uczestniczące w zajęciach są po prostu zachwycone. Przez dwie godziny uczą się piec bułeczki oraz własnoręcznie ubijać masło i robić ser. Przy okazji to doskonała okazja do poznania tajników hodowli i upraw. O tym wszystkimi można dowiedzieć się włąśnie podaczas warsztatów w Zapiecku. Realizowane są dla dzieci z elbląskich szkół, a także sąsiadującego Kaliningradu. 

Jajka sadzone

Jajka sadzone

Nie jest tajemnicą, że jajka sadzone są nie tylko najsmaczniejsze, ale zawierają najwięcej przyswajalnych składników.  Można je usmażyć samemu. Jest to bartdzo proste: 

 

Jajka sadzone przygotowanie
  1. Na patelni z nieprzywierającym dnem rozpuszczam masło.
  2. Kiedy masło się stopi ostrożnie wbijam jajka, uważając, żeby nie wpadły żadne skorupki.
  3. Zmniejszam ogień i smażę do czasu, aż białka jajek będą ścięte, a żółtka zaczną gęstnieć

W restauracji Zapiecek takie jajka smakują wyjątkowo dobrze. Po pierwsze sporządzane są z prawdziwych wiejskich jajek, a po drugie nic samemu nie trzeba robić. Wystarczy się rozkoszować ich smakiem:):) 

 

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i ... nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) "Zapiecek" zaprasza na placek albo inne jeszcze smakołyki. 

Wesołych Świąt

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy

Małgorzata Madeja


 

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,187,857 unikalne wizyty