Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Stawy karpiowe w Suchaczu

Stawy karpiowe w Suchaczu

Na zdjęciu obok, stawy karpiowe w Suchaczu. Stan obecny! Doskonale widoczne są dzięki specjalnej technice fotograficznej (SAR). Nie ma więc drzew, krzaków i pozostałej "zieleniny". Pomimo upływu czasu wciąż dostrzec można tarasy, gdzie przed wojną uprawiano winorośl. Cztery stawy miały łączną długość ok. 400 m i powierzchnię ok. 170 arów. Były zatem świetnym miejscem do hodowli ryb. Także po wojnie były utrzymane dość długo. Zlikwidowano je ok. 2000 roku. Obecnie teren jest w posiadaniu lasów państwowych. Stawy zarosły i tylko wprawne oko dostrzeże dziś tę piękną i zapomnianą ziemną budowlę. Co innego "oko" radaru... Po co elblążanie przyjeżdzali do Suchacza?

(...) Dla głodnych restauracyjna kuchnia oferowała kilka prostych, ale smakowitych dań w rodzaju np. zupy agrestowej i świńskiego sznycla w koperkowym sosie, zagęszczaną zupę szparagową, sandacza w maśle i szynkę wieprzową. Do tego sałatka ogórkowa i kompot oraz kilka deserów do wyboru. Pyszną ofertą wydają się także sery z masłem, zupa czekoladowa lub tajemnicze danie cytrynowe. Z kolei na drugi dzień hotelowa kuchnia kusiła węgorzem z solonymi gotowanymi kartoflami i sałatami, albo pieczoną cielęciną z zieloną sałatą, zupą agrestową i owocowym kompotem. (...)  

 

Czytaj więcej: Dawnego Suchacza czar

Grupa z Kaliningradu

Grupa z Kaliningradu

Prawie 40-osobowa grupa dzieci i dorosłych z sąsiedniego Kaliningradu (FR) uczestniczyła dziś (21 bm.) w warsztatach piekarniczo-serowarskich w "Zapiecku". Potem był jeszcze obiad i zwiedzanie okolicy. 

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) "Zapiecek" zaprasza! 

Pieczenie i nie tylko

Pieczenie i nie tylko

Każdy marzy o dobrym chlebie. Takich jest sporo w handlu i nabyć go jest bardzo prosto. Co innego jest smemu upiec chleb, zrobić masło czy ser. Piekarskich umiejętności i wyrobu masł uczą się dzieci i dorośli podczas warsztatów organizowanych przez naszą restaurację. Zainteresowanie tematem jest ogromne. Na zajęcia przyjeżdzają dzieci nawet z Kaliningradu! Najbliższetakie  warsztaty odbęda się z udziałem dzieci i dorosłych. 

Skarb w Zapiecku

Skarb w Zapiecku

Geocaching to świetna zbawa dla każdego. To poszukiwanie tzw. skarbów przy pomocy urzadzeń GPS, ale nie tylko. W Polsce zajmuje się tym ok. 40.000 ludzi. Miejsca ukrycia skarbów są bardzo różne. W okolicach Suchacza jest ich około 20. Najnowszyr skarb ukryto 14 bm. w restauracji Zapiecek. Dla pierwszego znalazcy firma ufundowała słodki poczęstunek. Kto zdobędzie tę nagrodę? Wiecej na temat zabawy przeczytać można tutaj: Geocaching        

 

Po pięciu latach

Po pięciu latach

Pięć lat temu (3 lutego 2011 r.) w restauracji "Zapiecek" doszło do spotkania grupy założycielskiej przyszłego SSTW. Obecni byli (wykaz nazwisk w porządku alfabetycznym): Aleksandra Gierasimiuk, Monika Jarkiewicz, Sylwester Jarkiewicz, Małgorzata Kaszubowska, Lech Madeja, Mirosław Melerski, Barbara Meller, Jan Meller, Wiesława Pokropska, Jan Pokropski, Danuta Thiel-Melerska, Iwona Wierzbicka i Henryk Wroński. Przyjęto nazwę Suchacz Taka Wieś (SSTW) dla stowarzyszenia oraz dyskutowano nad statutem stowarzyszenia. Kolejne zabranie odbyło sie 15 lutego 2011 roku. Wtedy wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną oraz przyjęto statut stowarzyszenia.  W dniu dzisiejszym tj. 3 lutego 2016 roku członkowie SSTW spotkali się na uroczystości urodzinowej swojego stowarzyszenia. 

Zima w Suchaczu

Zima w Suchaczu

 

W Suchaczu zima. Zapraszamy nad Zalew Wiślany na Największe Polskie Lodowisko (powierzchnia tafi lodowej administracyjnie należacej tylko do Suchacza to prawie 12 tysiecy hektarów!). Potem warto wpaść do "Zapiecka" na ciepły posiłek przy kominku. 

 

Zapraszamy!

Wygenerowano w sekund: 0.00
1,200,648 unikalne wizyty