Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Pierogi

Pierogi

Pierogi są jednym z ulubionych dań Polaków. Serwowane są w różnych postaciach. Te w "Zapiecku są z farszem mięsnym albo z kapustą i grzybami. Są bardzo smaczne o czym przekonalo się już wielu naszych konsumentów. Warto spróbować! 

Warsztaty

Warsztaty

Tym razem na warsztaty  do "Zapiecka" przyjechały przedszkolaki z Braniewa.  Dzieci własnoręcznie robiły bułki, ser i masło. Radość była wielka, tym bardziej, że w nagrodę na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zajęć  otrzymali dyplomy i porcje pysznych owocowych lodów.   

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty dla przedszkolaków z Braniewa

Oferta

 

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty przyjęć okolicznościowych w naszej restauracji. Każdą propozycję przygotowujemy indywidualnie, dostosowując ją do oczekiwań Gości. Służymy radą przy ustalaniu menu, wyborze odpowiednich win i alkoholi oraz całej oprawy uroczystości.

Na plackach w Zapiecku

Na plackach w Zapiecku

Miło jest nam, gdy nasze dania Państwu smakują. Każda dobra opinia to także motywacja do ciągłego podnoszenia jakości naszych usług. Pani Urszula  z Pasłęka napisała do nas: 

(...) W niedzielę skusiliśmy się na oferowany przez waszą restaurację placek po cygańsku. Przyjechaliśmy całą rodziną. Rzeczywiście placek jest znakomity, a dwie porcje w zupełności zaspokoiły nasze i naszych dzieci apetyty. Po obiedzie mieliśmy okazję do krótkiej wycoieczce po Suchaczu. To urocza i przede wszystkim czysta miejscowość. Szkoda tylko, że plaża wydaje się jakby nie miała gospodarza... (...) 

Zajęcia dla małych łęczan

Zajęcia dla małych łęczan

Młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Łeczu wzięły udział w niezwykle ciekawych i smakowitych zajęciach organizowanych przez restaurację Zapiecek w Suchaczu. Przeprowadzone tam warsztaty piekarnicze i serowarskie to niezwykła przygoda z pieczeniem bułeczek i ubijaniem masła w rolach głownych. Maluchy wróciły do szkoły bardzo szczęśliwe ze zdobycia umiejętności znacznie trudniejszych niż smarowanie bułeczki masłem...

 

Zobacz więcej zdjęć: Warsztaty dla małych łęczan

Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty piekarnicze i serowarskie cieszą się wciąż dużą popularnością. Dzieci uczestniczące w zajęciach są po prostu zachwycone. Przez dwie godziny uczą się piec bułeczki oraz własnoręcznie ubijać masło i robić ser. Przy okazji to doskonała okazja do poznania tajników hodowli i upraw. O tym wszystkimi można dowiedzieć się włąśnie podaczas warsztatów w Zapiecku. Realizowane są dla dzieci z elbląskich szkół, a także sąsiadującego Kaliningradu. 

Jajka sadzone

Jajka sadzone

Nie jest tajemnicą, że jajka sadzone są nie tylko najsmaczniejsze, ale zawierają najwięcej przyswajalnych składników.  Można je usmażyć samemu. Jest to bartdzo proste: 

 

Jajka sadzone przygotowanie
  1. Na patelni z nieprzywierającym dnem rozpuszczam masło.
  2. Kiedy masło się stopi ostrożnie wbijam jajka, uważając, żeby nie wpadły żadne skorupki.
  3. Zmniejszam ogień i smażę do czasu, aż białka jajek będą ścięte, a żółtka zaczną gęstnieć

W restauracji Zapiecek takie jajka smakują wyjątkowo dobrze. Po pierwsze sporządzane są z prawdziwych wiejskich jajek, a po drugie nic samemu nie trzeba robić. Wystarczy się rozkoszować ich smakiem:):) 

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,583,704 unikalne wizyty