Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Rosół

Polecamy rosół na gęsinie. Pychota! 

Znalezione obrazy dla zapytania rosół

 


Pierogi

Pierogi

Pierogi: potrawa mączna kuchni staropolskiej i polskiej, słone lub słodkie nadzienie zawinięte w kawałek najczęściej pszennego ciasta makaronowego, rzadziej drożdżowego. Ze względu na proces obróbki termicznej wyróżnia się 3 rodzaje pierogów: gotowane (najbardziej powszechne), pieczone i smażone. Pierogi mogą być różnej wielkości: od maleńkich uszek aż po olbrzymi pojedynczy pieróg, który kroi się w plastry przed podaniem. Pierogi z nadzieniem słonym podaje się na gorąco na obiad lub kolację. Pierogi nadziewane na słodko są podawane także na zimno i na deser. Do powszechnie znanych należą pierogi ruskie, pierogi z farszem mięsnym i pierogi z kwaśnej kapusty z grzybami. Pierogi występują też w licznych odmianach regionalnych. W Suchaczu, w restauracji "Zapiecek" można sobie zafundować pierogi z mięsem lub z kapustą. Polecamy jedne i drugie:)  

Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna

Obraz może zawierać: jedzenie

Po cygańsku

Po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i ... nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować naprwdę za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) Restauracja "Zapiecek" zaprasza na placek albo inne jeszcze kulinarne smakołyki. 

Wesołych Świąt!

Znalezione obrazy dla zapytania wesołych świąt życzenia

Gołąbki

Obraz może zawierać: jedzenie

 

 

Gołąbki to danie także bardzo polskie. Bywają czesto na naszych stołach. Przepisów jest pełno, ale podobnie jak w przsypadku bigosu, wychadzą zawsze inaczej i smakują znakomicie. 

 

 

 

Warsztaty

Warsztaty

Od kilku już lat restauracja "Zapiecek" prowadzi warsztaty piekarskie i serownicze. Przyjeżdżają na nie dzieci  i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli, a także grupy zorganizowane z pobliskiego Kaliningradu (Federacja Rosyjska). Zajęcia cieszą się dużą popularnością także wśród dorosłych, dla których organizowane są one w odrębnych grupach wiekowych. Szczegółowych informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 602 186 125.

 

Zachęcamy! 

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,313,131 unikalne wizyty