Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Powitanie

Restauracja Zapiecek położona jest w Suchaczu, malowniczej wsi nad Zalewem Wiślanym - GPS: N 54°17'03.2" E 19°26'13.4". Lokal urządzony został na bazie starej piekarni. W nowoczesnym obecnie wnętrzu pozostawiono oryginalny piec, nadający restauracji niepowtarzalny klimat. Tu można dobrze i tanio zjeść, a także przenocować w dostępnych pokojach gościnnych. W pobliżu jest sporo ciekawych tras do spacerów. Teren jest przyjazny dla każdej grupy wiekowej. Warto korzystać z uroków Suchacza, skąd z wielu jego wzgórz rozciągają się wspaniałe widoki na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Restauracja posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na słynnym Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Zapraszam! Małgorzata Madeja

 

 

Witamy na stronie restauracji Zapiecek w Suchaczu. Zapraszamy na dobre i tanie jadło oraz korzystania z noclegów.

Rosół

Polecamy rosół na gęsinie. Pychota! 

Znalezione obrazy dla zapytania rosół

 


Pierogi

Pierogi

Pierogi: potrawa mączna kuchni staropolskiej i polskiej, słone lub słodkie nadzienie zawinięte w kawałek najczęściej pszennego ciasta makaronowego, rzadziej drożdżowego. Ze względu na proces obróbki termicznej wyróżnia się 3 rodzaje pierogów: gotowane (najbardziej powszechne), pieczone i smażone. Pierogi mogą być różnej wielkości: od maleńkich uszek aż po olbrzymi pojedynczy pieróg, który kroi się w plastry przed podaniem. Pierogi z nadzieniem słonym podaje się na gorąco na obiad lub kolację. Pierogi nadziewane na słodko są podawane także na zimno i na deser. Do powszechnie znanych należą pierogi ruskie, pierogi z farszem mięsnym i pierogi z kwaśnej kapusty z grzybami. Pierogi występują też w licznych odmianach regionalnych. W Suchaczu, w restauracji "Zapiecek" można sobie zafundować pierogi z mięsem lub z kapustą. Polecamy jedne i drugie:)  

Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna

Obraz może zawierać: jedzenie

Po cygańsku

Po cygańsku

Placek po cygańsku w zasadzie można zrobić samemu. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, upiec placek, potem zrobić mięsny farsz i polać sosem. Niby nic, ale zajmuje co najmniej godzinę i ... nie zawsze dobrze wychodzi:) W "Zapiecku" taki placek można sobie zafundować naprwdę za niewielkie pieniądze. Rozkosz dla podniebienia wielka, no i garów po jedzeniu nie trzeba zmywać:) Restauracja "Zapiecek" zaprasza na placek albo inne jeszcze kulinarne smakołyki. 

Wesołych Świąt!

Znalezione obrazy dla zapytania wesołych świąt życzenia

Gołąbki

Obraz może zawierać: jedzenie

 

 

Gołąbki to danie także bardzo polskie. Bywają czesto na naszych stołach. Przepisów jest pełno, ale podobnie jak w przsypadku bigosu, wychadzą zawsze inaczej i smakują znakomicie. 

 

 

 

Warsztaty

Warsztaty

Od kilku już lat restauracja "Zapiecek" prowadzi warsztaty piekarskie i serownicze. Przyjeżdżają na nie dzieci  i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli, a także grupy zorganizowane z pobliskiego Kaliningradu (Federacja Rosyjska). Zajęcia cieszą się dużą popularnością także wśród dorosłych, dla których organizowane są one w odrębnych grupach wiekowych. Szczegółowych informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 602 186 125.

 

Zachęcamy! 

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,336,252 unikalne wizyty